• Pro firmy
  • O nás
  • Reference
  • Realizace
  • Dotace
  • Aktuality
  • Kontakty

Podlahové topení

Podlahové topení je systém vytápění, který je instalován přímo pod podlahovým povrchem, obvykle pod dlažbu nebo pod dřevěnou podlahu. Tento systém využívá tepelné vedení k rovnoměrnému ohřevu celé podlahy a následně celé místnosti.

Mezi hlavní výhody podlahového topení patří:

1. Rovnoměrné vytápění: Podlahové topení zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla po celé podlahové ploše, což eliminuje studené skvrny a chladné zóny v místnosti.

2. Komfortní prostředí: Teplo stoupá od dolní části místnosti, což vytváří příjemnější a pohodlnější prostředí pro obyvatele.

3. Estetika: Podlahové topení je skryté pod podlahovým povrchem, což umožňuje vytvoření prostoru bez viditelných topných těles nebo radiátorů, což může zlepšit estetiku místnosti a umožnit větší flexibilitu při zařizování interiéru.

4. Energetická účinnost: Podlahové topení může být energeticky účinnější než tradiční systémy vytápění, zejména při použití tepelných čerpadel nebo solárních systémů.

5. Snížení prašnosti: Vzhledem k tomu, že podlahové topení nevytváří proudění vzduchu, může to vést k nižší hladině prachu a alergenů v místnosti.

6. Tichý provoz: Podlahové topení nemá pohyblivé části, což znamená, že je obvykle tiché a nemá rušivý provozní zvuk.

Celkově lze říci, že podlahové topení poskytuje efektivní a komfortní způsob vytápění prostor, který je vhodný pro širokou škálu budov a interiérů.

 

Další aktuality

Dotace na fotovoltaiku jen tak nevyschnou

  Zajímavý článek o solární tématice vyšel 2.4.2024 v Hospodářských novinách. Viktor Votruba popisuje situaci s dotacemi, které byly České republie poskytnuty v rámci Modernizačního

Rodinný dům 5,74kWp FVE

Naše služby poskytujeme po celé České republice a tak jsme hned po velikonočních svátcích vyjeli montovat do Středočeského kraje. V 8h začal náš montážní tým

Rodinný dům 5,33kWp FVE

V pondělí 25. 3. 2024 jsme instalovali fotovoltaickou elektrárnu v Chotíkově. Našemu klientovi jsme zpracovali první nabídku v září 2023, v únoru 2024 jsme klienta oslovili s možnou aktualizací nabídky

Veletrh AMPER 2024

Navštívili jsme největší mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení v ČR a na Slovensku. Veletrh AMPER 2024 v číslech: 410 vystavovatelů z 23 zemí 81

Nechte vše na nás - poradíme, vysvětlíme

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.