• Pro firmy
  • O nás
  • Reference
  • Realizace
  • Dotace
  • Aktuality
  • Kontakty

Má smysl fyzická baterie k fotovoltaickému systému?

Fyzická baterie jako doplněk k fotovoltaickému systému může mít několik výhod, ale závisí to na konkrétních okolnostech a potřebách uživatele. Následující jsou některé z výhod a nevýhod přidání fyzické baterie do fotovoltaického systému:

Výhody:

Nezávislost na elektrické síti: S fyzickou baterií může fotovoltaický systém fungovat nezávisle na elektrické síti, což je užitečné pro situace, kdy dojde k výpadku elektřiny.

Uložení přebytečné energie: Pokud fotovoltaický systém produkuje více energie, než je momentálně spotřebováno, může být tato energie uložena v baterii na pozdější použití. To může pomoci snížit závislost na elektřině z místní sítě nebo snížit náklady na energii.

Snížení špičkového výkonu: Přidání baterie může snížit špičkový výkon, který musí být zajištěn z místní sítě, a tím snížit náklady na energii.

Nevýhody:

Náklady: Fyzická baterie může být poměrně drahá, což může výrazně zvýšit celkové náklady na instalaci fotovoltaického systému.

Omezená kapacita: Kapacita baterie může být omezená, což může omezit množství energie, které lze uložit pro pozdější použití.

Provozní teplota: Některé typy baterií mohou být citlivé na provozní teplotu, což může omezit jejich použití v některých klimatických podmínkách.

Naši specialisté s Vámi na osobní schůzce proberou výhody a nevýhody pořízení baterie. Vymyslíme tu nejlepší variantu pro Vás.

Další aktuality

Školení – montáž FVE na bytové domy

V prosinci se naši hlavní technici zůčastnili školení na problematiku montáže fotovoltaických elektráren, především na bytové domy. Stručný obsah: Princip sdílení v bytovém domě registrace

Zasněžená instalace FVE

Včera jsme instalovali FVE pro ohřev TUV. Zákazník si za námi prvotně dojel až do kanceláře, kde jsme probrali administrativní záležitosti a poté jel obchodně-technický

Sunus na Pohodě v pohodě

Celý náš Sunus tým se opět sešel, bylo to intenzivní a skvělé. Společně jsme probrali jak se nám za celý rok dařilo, co se povedlo,

Fotovoltaická elektrárna již od 150 000 Kč

Ano, je to tak.  Fotovoltaickou elektrárnu můžete mít již za 150 000 Kč!                                         A my Vám ji nainstalujeme ZDARMA.     Nabídka platí pouze

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.