• Pro firmy
 • O nás
 • Reference
 • Realizace
 • Dotace
 • Aktuality
 • Kontakty

Tepelné čerpadlo Viessmann

Značka Viessmann

Nejtišší na trhu

Sníží náklady na vytápění

Spolehlivý zdroj tepla

Šetrné k životnímu prostředí

Tepelné čerpadlo Vitocal 100-A

Tepelné čerpadlo vzduch/voda: maximální účinnost při minimální spotřebě energie.

Nová tepelná čerpadla vzduch/voda Vitocal 100-A pokrývají většinu požadavků u novostavby i při modernizaci. S výkony mezi 6 a 16 kW zaručují tato zařízení komfortní dodávky tepla a přípravu teplé vody.

Zařízení navržená výhradně k venkovní instalaci obsahují oběhové čerpadlo, regulaci a rychle a snadno se montují. Díky použití ekologického chladiva R32 v uzavřeném chladicím okruhu, tzv. provedení monoblok, nepotřebuje odborný partner osvědčení o práci s chladivy.

 

Zlatavé pokovení výparníku chrání před korozí a zajišťuje dlouhou životnost

Ve srovnání s běžnými výměníky tepla jsou výměníky u zařízení Vitocal 100-A zlatavě pokovené, dlouhodobé testy s agresivními kapalinami (kyselý déšť, sůl apod.) prokázaly, že se u nich neobjevila viditelná koroze. Proto získává uživatel záruku dlouhé životnosti.

 

Komfortní dálkové ovládání s dotykovým displejem a srozumitelným textem

Vitocal 100-A se dá obsluhovat přímo na zařízení přes zabudovanou regulaci. Navíc je k dostání také dálkové ovládání s černo-bílým displejem a ovládacímí tlačítky nebo s barevným dotykovým displejem s textem a barevnou grafikou.

 

 • Řešení s úsporou místa při venkovní instalaci.
 • 3 velikosti výkonů pro většinu použití.
 • Doporučuje se pro novostavbu a modernizaci.
 • Integrovaná funkce -AF ochrany proti mrazu.
 • Energeticky úsporné regulování výkonu.
 • Odborný partner nepotřebuje osvědčení o práci s chladivy.
 • Snadná a rychlá instalace.
 • Ekologické chladivo R32.
 • Korozivzdorný výměník tepla se zlatým pokovením.
 • Výstupní teplota až 60 °C.

Tepelné čerpadlo Vitocal 100-S

Splitové tepelné čerpadlo Vitocal 100-S od firmy Viessmann je cenově zajímavé zařízení na výrobu tepla se standardně vysokou kvalitou zpracování a vysokou účinností.

Splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 100-S se skládá ze dvou oddělených jednotek: venkovní jednotka odebírá prostřednictvím chladiva teplo, které kompresor převádí na teplo vhodné k vytápění.

Potrubím se toto teplo dostane do vnitřní jednotky a tam se přes kondenzátor odevzdává do topné soustavy. Vnitřní jednotka je již ze závodu vybavena hydraulickými komponenty, jako jsou trojcestný přepínací ventil, sekundární čerpadlo a regulace tepelného čerpadla.

 

Splitové provedení pro flexibilní montáž, která šetří místo

Kompaktní rozměry umožňují instalaci vnitřní jednotky stejně jako každého jiného topného zařízení ve sklepě nebo technické místnosti domu. Ze závodu je již jednotka vybavena všemi potřebnými komponenty.

Venkovní jednotka se dá namontovat na venkovní stěnu nebo instalovat na volném prostranství.

 

Funkční vybavení pro splnění mnoha požadavků

Vitocal 100-S je k dostání v několika variantách pro splnění různých požadavků. Jako ryze tepelné čerpadlo k vytápění místností a ohřevu pitné vody, dále s chladicí funkcí „active cooling“ pro příjemné temperování místností v letních měsících a konečně se zabudovaným průtokovým ohřívačem vody.

 

Technika, která šetří energii – navržena k provozu na elektřinu vlastní výroby

Elektrické komponenty pracují velmi úsporně. Vysoce účinné oběhové čerpadlo pro sekundární okruh je součástí sériového vybavení. V provozu s částečným zatížením se kompresor modulovaně přizpůsobuje aktuální potřebě tepla a udržuje tím požadované teploty pro vytápění popř. chlazení i teplou vodu. V kombinaci s fotovoltaickým zařízením lze elektřinu vlastní výroby použít k provozu tepelného čerpadla.

Komfortní regulace přes internet S modulem WLAN Vitoconnect 100, který je k dostání jako příslušenství, lze tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 100-S ovládat přes internet. Pomocí bezplatné aplikace Vitotrol lze mnohé funkce, jako například regulaci teploty nebo párty provoz, komfortně ovládat z chytrého telefonu.

 

Ideální pro bivalentní provoz

Při modernizaci se splitové tepelné čerpadlo ideálně hodí pro efektivní bivalentní provoz. Stávající zařízení zůstává dále v provozu k pokrytí špičkového zatížení při mimořádně nízkých teplotách.

 

Využijte těchto výhod

 • Nízké provozní náklady díky vysoké hodnotě COP (COP = Coeffi cient of Performance) podle normy ČSN EN 14511: 4,4 až 4,8 (vzduch 7 °C / voda 35 °C) a 3,3 až 3,5 (vzduch 2 °C / voda 35 °C).
 • Regulace výkonu a DC invertor pro vysokou účinnost v provozu s částečným zatížením.
 • Vnitřní jednotka s vysoce účinným oběhovým čerpadlem, výměníkem tepla, trojcestným přepínacím ventilem, pojistnou skupinou, membránovou expanzní nádobou a regulací (varianty E a AC s integrovaným průtokovým ohřívačem vody).
 • Regulace Vitotronic se snadnou obsluhou se srozumitelným textem a grafickým displejem.
 • Možnost regulování větracích zařízení Viessmann.
 • Možnost připojení k internetu přes modul Vitocom 100 (příslušenství) pro obsluhu a servis přes aplikace Viessmann.
 • Reverzibilní provedení umožňuje vytápění a chlazení (varianta AC).
 • Optimalizované využití vlastní elektřiny vyrobené fotovoltaickým zařízením.
 • Funkce kaskády pro až pět tepelných čerpadel.

Tepelné čerpadlo Vitocal 111-S

Splitová tepelná čerpadla Vitocal 100-S a Vitocal 111-S jsou topná zařízení se standardně vysokou kvalitou zpracování Viessmann a vysokou účinností za atraktivní cenu.

Splitová tepelná čerpadla vzduch/voda Vitocal 100-S a Vitocal 111-S se skládají ze dvou oddělených jednotek: venkovní jednotka odebírá okolnímu vzduchu přes výparník prostřednictvím chladiva teplo, které kompresor převede na vyšší teplotu potřebnou pro vytápění. Přes potrubí jde teplo do vnitřní jednotky a tam se přes kondenzátor odvádí do topné soustavy.

Vnitřní jednotka je již ze závodu vybavena hydraulickými komponenty s trojcestným přepínacím ventilem, sekundárním čerpadlem a regulací tepelného čerpadla.

 

Splitové provedení pro flexibilní montáž s úsporou místa

Kompaktní rozměry vnitřní jednotky umožňují její instalaci ve sklepě nebo technické místnosti domu, stejně jako je tomu u jiných topných zařízení. Již ze závodu je jednotka vybavena všemi potřebnými komponenty.

U zařízení Vitocal 111-S je již integrován zásobníkový ohřívač vody s objemem 220 l. Venkovní jednotky lze montovat na venkovní stěně budovy nebo postavit i volně v prostoru na fundament. Funkční vybavení Vitocal 100-S /111-S se dodává v několika variantách pro
splnění různých požadavků. A navíc s chladicí funkcí „active cooling“ k příjemnému temperování místností v letních měsících a také se zabudovaným průtokovým ohřívačem topné vody.

 

Technika, která šetří elektřinu – navrženo pro provoz na elektřinu vlastní výroby

Elektrické komponenty pracují mimořádně úsporně. Vysoce účinné oběhové čerpadlo pro sekundární okruh je samozřejmostí. V provozu s částečným zatížením se kompresor modulovaně přesně přizpůsobuje aktuální potřebě tepla, a udržuje tak požadované teploty pro vytápění popř. chlazení a přípravu teplé vody. V kombinaci s fotovoltaickým zařízením lze elektřinu vlastní výroby využít k provozu tepelného čerpadla.

 

Komfortní regulování přes internet

S internetovým rozhraním Vitoconnect je možné tepelná čerpadla vzduch/voda Vitocal 100-S/111-S ovládat on-line. Pomocí aplikace ViCare, která je zdarma, lze mnohé funkce jako regulování teploty, nastavování časů nebo párty provoz pohodlně ovládat z chytrého telefonu.

 

Využijte těchto výhod

 • Nízké provozní náklady díky vysoké hodnotě COP (COP = Coeffi cient of Performance) podle ČSN EN 14511: až 4,7 (vzduch 7 °C/voda 35 °C) a až 3,9 (vzduch 2 °C/voda 35 °C).
 • Vysoké COP při ohřevu pitné vody (Vitocal 111-S) vyšší než 3 podle ČSN EN 16147.
 • Regulace výkonu a DC inverter pro vysokou účinnost v provozu s částečným zatížením.
 • Vnitřní jednotky s vysoce účinným oběhovým čerpadlem, výměníkem tepla, trojcestným přepínacím ventilem, pojistnou skupinou, membránovou tlakovou expanzní nádobou a regulací (varianty E a AC s integrovaným průtokovým ohřívačem topné vody) a zásobníkovým ohřívačem vody s objemem 220 l (u tepelného čerpadla Vitocal 111-S).
 • Regulace Vitotronic s jednoduchou obsluhou a srozumitelným grafi ckým textem.
 • Možnost regulování větracích jednotek Viessmann.
 • Možnost připojení k internetu přes rozhraní Vitoconnect (příslušenství) a aplikaci ViCare.
 • Reverzibilní provedení umožňuje vytápění a chlazení (varianta AC).
 • Připraveno pro spotřebu elektřiny vyrobené vlastním fotovoltaickým zařízením.
 • Funkce kaskády pro až pět tepelných čerpadel.

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-A

Tepelné čerpadlo vzduch/voda v monoblokovém provedení využívá ekologicky a levně teplo obsažené ve venkovním vzduchu.

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-A v monoblokovém  provedení využívá ekologicky a levně teplo obsažené ve venkovním vzduchu. Je k dostání k vytápění, nebo vytápění a chlazení.

 

Kompaktní monoblokové venkovní jednotky

Nové venkovní jednotky v nadčasovém designu zaujmou na první pohled. Zařízení s jedním nebo dvěma ventilátory pochází z vlastního vývoje a výroby. Má proto kromě velmi vysokých výkonových hodnot i vynikající kvalitu zpracování a produktů – made in Germany.

 

Zdaleka nejtišší venkovní jednotky svého druhu

Venkovní jednotky pro monoblokové tepelné čerpadlo Vitocal odpovídají svým akustickým provedením designu Advanced Acoustic (AAD). Frekvenční spektrum bylo optimalizováno tak, aby se hluboké tóny posunuly do vyššího rozsahu frekvence. Tam se vnímají jako méně rušivé a může je lépe tlumit stavební konstrukce.

Vitocal 200-A se tak hodí zejména k použití v těsných zástavbách, jako např. řadovkách.

 

Krátká doba montáže bez osvědčení o odborné způsobilosti

Kompaktní nástěnná vnitřní jednotka s hydraulikou a regulací je tichá a dá se namontovat blízko obytného prostoru. Spojovací potrubí k venkovní jednotce se plní vodou, pro instalaci nepotřebuje odborná firma osvědčení o odborné způsobilosti (práci s chladivy). Vzhledem k vysokému stupni předem nainstalovaných komponentů a sladěných dílů příslušenství se dá Vitocal 222-A nainstalovat velmi rychle.

Bivalentní provoz se stávajícím zařízením Při modernizaci je tepelné čerpadlo vhodné pro bivalentní provoz. V tomto případě se dále využívá stávající zařízení k pokrytí špičkových zatížení při velmi nízkých teplotách. To výrazně zvyšuje účinnost zařízení.

 

Vitotronic 200 s možností WiFi

S regulací Vitotronic 200 se dá tepelné čerpadlo řídit zdálky přes internetové rozhraní Vitoconnect (příslušenství) a bezplatnou aplikaci ViCare. Kromě toho je možná kombinace s centrálními zařízeními pro větrání bytů Vitovent.

 

Vitocal 200-A přesvědčí:

 • Vytápění a chlazení s jedním zařízením díky reverzibilnímu chodu (AC verze).
 • Velmi tiché díky designu Advanced Acoustic Design (AAD), ideální k použití v řadovkách.
 • Vysoce kvalitní produkty a moderní nadčasový design – made in Germany.
 • Kompaktní monobloková vnitřní jednotka s vysoce účinným oběhovým čerpadlem, 3cestný přepínací ventil, průtokový ohřívač topné vody, pojistná skupina a regulace.
 • Regulace Vitotronic se snadnou obsluhou s plně textovým grafickým displejem.
 • Optimalizované využití elektřiny vlastní výroby fotovoltaickými zařízeními.
 • Kaskádová funkce optimalizovaná z hlediska COP pro až 5 tepelných čerpadel.
 • Díky Vitoconnect (příslušenství) lze provozovat přes internet a obsluhovat přes aplikaci ViCare.

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-S

Vytápění a chlazení s jedním zařízením. A to pomocí bezplatné energie z okolního vzduchu. Tak si zajistíte perspektivní dodávky tepla. S tepelným čerpadlem vzduch/voda Vitocal 200-S.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 200-S využívá teplo, které je obsažené ve venkovním vzduchu. Volitelně pak můžete použít tepelné čerpadlo v létě i k chlazení.

 

Kompaktní a účinné: tak vypadá moderní tepelná technika dnes

Vitocal 200-S se vyrábí ve splitovém provedení. Účinný kompresor Scroll s regulovanými otáčkami a ventilátor jsou umístěny ve venkovní jednotce. Vnitřní jednotka zahrnuje výměník tepla a regulaci a navíc přesvědčí svou kompaktní úspornou konstrukcí.

 

Velmi tichý provoz – abyste si mohli užívat ticho. A sousedi také.

U nového vývoje venkovních jednotek byl kladen hlavní důraz na velmi tichý provoz. Nový Advanced Acoustic Design (AAD) přesvědčí kvalitními, zvukově optimalizovanými ventilátory, inteligentním řízením otáček a dvojím elastickým rozpojením komponent chladicího okruhu. Proto jsou venkovní jednotky Vitocalu 200-S zdaleka nejtišší svého druhu. Jsou ideální k použití v oblastech s těsnou zástavbou, např. v řadovkách.

 

Modulovaný provoz: Permanentně nastaven na hospodárnost

Splitová tepelná čerpadla Vitocal 200-S jsou navržena pro nejvyšší hospodárnost. Vyplatí se jako dlouhodobá investice do ekologické trvale udržitelné tepelné techniky. Mimo jiné díky modulovanému způsobu provozu. Vyrobené množství tepla se přitom přizpůsobuje aktuální potřebě. To zaručuje vysokou účinnost v každém čase – i v provozu s částečným zatížením.

 

ViCare App: všechno úplně jednoduše

Integrovaná regulace Vitotronic 200 má jednoduchou intuitivní obsluhu díky grafickému displeji se srozumitelným textem. Přes navádění v menu se dají všechna nastavení rychle zadávat nebo měnit. A přes bezplatnou aplikaci ViCare od firmy Viessmann se dá zařízení pohodlně řídit za pomoci jakéhokoliv mobilního zařízení, např. smartphonu či tabletu. Kdykoliv a všude.

 

Pokroková technika pro perspektivní topné systémy

Tepelná čerpadla od firmy Viessmann představují povedenou souhru osvědčené systémové techniky s nejmodernějšími komponenty. Proto se můžeme spolehnout na spolehlivý a mimořádně dlouhodobý provoz. A na nízké provozní náklady po celou dobu životnosti systému prostřednictvím hodnoty COP, tedy hodnoty pro poměr vyrobeného užitečného tepla vůči použité hnací energii.

 

Vitocal 200-S přesvědčí:

 • Účinný a úporný provoz
 • Vytápění a chlazení s jedním zařízením
 • Možnost provozu přes internet přes bezplatnou aplikaci ViCare a Vitoconnect (volitelně)
 • Velmi tichý díky patentu Advanced Acoustic Design (AAD)
 • Regulace Vitotronic se snadnou obsluhou a grafickým displejem se srozumitelným textem
 • V případě modernizace možnost čerpání dotací

Tepelné čerpadlo Vitocal 222-S

Kompaktní splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda pro novostavbu a modernizaci s integrovaným zásobníkem pro vysoký komfort přípravy teplé vody.

Tepelné čerpadlo Vitocal 222-S využívá ekologicky a levně teplo, které je obsaženo ve venkovním vzduchu. Dodává se volitelně k vytápění a chlazení.

 

Vysoký komfort přípravy teplé vody

Kompaktní tepelné čerpadlo Vitocal 222-S poskytuje vysoký komfort přípravy teplé vody díky 220litrovému smaltovanému zásobníkovému ohřívači teplé vody, který je ohříván spirálovým výměníkem tepla.

S nadčasovým designem a šířkou 60 cm lze vnitřní jednotky umístit blízko obytných prostor (například v technické místnosti). Tepelné čerpadlo se skládá z hydrauliky, výměníku tepla (kondenzátoru), zásobníku teplé vody, vysoce účinného čerpadla, průtokového ohřívače
topné vody, 3cestného přepínacího ventilu a regulace Vitotronic 200.

 

Nízké provozní náklady díky vysoké účinnost

Ve venkovních jednotkách nových tepelných čerpadel zajišťují vysokou účinnost kompresory Scroll s řízením otáček a asymetricky dimenzované výměníky tepla. Znakem těchto výměníků tepla jsou větší počty kanálů na straně vody než na straně chladiva. Tím se zvyšuje přenos tepla a snižuje spotřeba elektřiny oběhového čerpadla.

 

Zdaleka nejtišší venkovní jednotka tohoto druhu

Venkovní jednotky pro tepelná čerpadla Vitocal vyhovují s ohledem na akustická zadání designu Advanced Acoustic Design (AAD). Frekvenční spektrum bylo optimalizováno tak, aby se hluboké tóny přesunuly do vyšší oblasti frekvence. Tam se pociťují jako méně rušivé a můžou je lépe tlumit stavební materiály.

Vitocal 222-S se tak nejlépe hodí do úzce zastavěných oblastí, jako např. řadovky.

 

Zvýšení účinnosti – COP: až 5,0 při A7/W35

Důležité komponenty přispívají ke zvýšení účinnosti. Patří mezi ně kompresor Scroll s řízením otáček, asymetrický deskový výměník tepla a vzduchový výparník s vlnitými lamelami.

 

Vitotronic 200 s možností WiFi

S regulací Vitotronic 200 lze tepelná čerpadla řídit odkudkoliv přes internetové rozhraní Vitoconnect (příslušenství) a bezplatnou aplikaci ViCare. Kromě toho je možná kombinace s centrálními zařízeními pro větrání bytů.

 

Vitocal 222-S přesvědčí:

 • Komfortní díky reverzibilnímu provedení k vytápění a chlazení.
 • Regulace výkonu a DC invertor pro vysokou účinnost v provozu s částečným zatížením.
 • Kompaktní vnitřní jednotka se zásobníkem na teplou vodu s objemem 220 l, vysoce účinné oběhové čerpadlo, kondenzátor, 3cestný přepínací ventil, průtokový ohřívač topné vody, pojistná skupina a regulace.
 • Regulace Vitotronic se snadnou obsluhou a grafickým displejem se srozumitelným textem.
 • Optimalizované využití elektřiny vlastní výroby z fotovoltaických zařízení.
 • Velmi tichý provoz díky designu Advanced Acoustic Design (AAD).
 • Možnost provozu přes internet díky zařízení Vitoconnect (přílušenství) pro obsluhu a servis přes aplikace Viessmann.

Tepelné čerpadlo Vitocal 300

Vitocal 300-A rozšiřuje nabídku firmy Viessmann v oblasti tepelných čerpadel vzduch/voda o rozsah výkonu od 20 do 50 kW. Kaskáda až pěti tepelných čerpadel Vitocal 300-A umožňuje výkon až 250 kW.

 

Správná volba pro modernizaci stávajících budov

Vysoké COP až 3,9 splňuje u tepelného čerpadla instalovaného venku požadavky na komfortní dodávky tepla pro obchodní, bytovou i průmyslovou výstavbu. Vitocal 300-A je dobrá volba pro stávající sanované budovy s běžnými topnými tělesy. Dokonce v případě venkovní teploty -25 °C dosahuje výstupní teplotu maximálně 55 °C.

Dva kompresory snižují provozní náklady Dva výkonové stupně zaručují ekonomický provoz tepelného čerpadla Vitocal 300-A. Podle zkušeností může být výnos kolem 70 % roční topné práce při částečném zatížení.
Tepelné čerpadlo potom pracuje pouze s jedním kompresorem a dosahuje přitom nejlepších výkonových čísel.

 

Komfortní regulování

Pro jednoduché uvedení do provozu a regulaci tepelného čerpadla se Vitotronic 200 (WO1C) montuje v budově na stěnu tak, aby byl snadno přístupný. V bivalentním systému, například v kombinaci s plynovým nebo olejovým kotlem, může regulátor tepelného čerpadla automaticky připojit druhý zdroj tepla.

Zvláštní komfort poskytuje dálkové ovládání Vitotrol 300 RF B, které je k dostání jako příslušenství. Pomocí něj můžete řídit energetický systém z obytné místnosti. Vitotrol App umožňuje bezdrátové regulování přes internet odkudkoliv.

 

Využijte těchto výhod

 • Dvoustupňové tepelné čerpadlo vzduch/voda s vysokým výkonem: 20 až 50 kW.
 • Kaskáda pěti tepelných čerpadel do výkonu až 250 kW.
 • Maximální výstupní teplota až 65 °C.
 • Nízké provozní náklady díky vysokým výkonovým číslům: hodnota COP podle ČSN EN 14511 až 4,6 při A7/W35 a až 3,9 při A2/W35 (COP = Coeffi cient of Performance).
 • Vysoká provozní účinnost při částečném zatížení díky dvoustupňovému provedení.
 • Zvukově optimalizovaná konstrukce zařízení zaručuje nehlučný provoz bez vibrací.
 • Regulace Vitotronic 200 (WO1C) s jednoduchou obsluhou a montáží na stěnu s grafickým displejem se srozumitelným textem.
 • Zapojení do řídicí techniky budov (GLT) přes Vitogate 200 KNX.
 • Flexibilní použití – hydraulické přípoje po stranách nebo pod skříní.

Získejte dotaci na svůj zelený projekt a ušetřete tisíce bez běhání po úřadech! Pomůžeme Vám.

Využijte této skvělé nabídky a čerpejte dotaci ve výši až 160 000 Kč.

Jsme si vědomi stresu, který může být spojen s obíháním úřadů a vyřizováním papírování. Proto Vám nabízíme vyřízení celého procesu.

Jaké jsou podmínky pro získání dotace?  

Reference

Co říkají naši zákazníci

Naši partneři

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Nechte vše na nás - poradíme, vysvětlíme

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.